Lennuinfo osakond (LIO)

Tähelepanu! Veebiserveri hooldustööd

11. septembril kell 10:00 kuni 11:30 (kohalik aeg) toimub Lennuliiklusteeninduse AS Lennuinfo osakonna veebiserveri (aim.eans.ee) tarkvara uuendus, mistõttu ei tööta veebipõhine lepinguliste teabe edastajate süsteem (teabe edastajate sisse logimine ja registreerimine serveri hooldustööde tõttu suletud).

Palume vajadusel edastada aeronavigatsiooniteabe taotlus digiallkirjastatuna e-posti aadressile, kas See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. , olenevalt teabe iseloomust.
Lisainfot saab vajadusel NOTAM-büroost telefonil 625 8375 ning AIP Grupist telefonil 625 8303.

Vabandame ebamugavuste pärast.

Lugupidamisega
Lennuinfo osakond

 

Avaldamise teavitus

30. augustil 2018 avaldasime:
 

Avaldamise teavitus

23. augustil 2018 avaldasime:
  • AIP SUP 12/2018 Piirangud ja ümberkorraldused seoses rekonstrueerimistöödega Kärdla lennuväljal
 

Eesti õhuruumi kasutusplaan (AUP)

Alates 12. augustist on võimalik aim.eans.ee lehekülje kaudu vaadata Eesti õhuruumi kasutusplaani (AUP). 
 
 
AUP on igapäevaselt koostatav õhuruumi kasutusalase informatsiooni pakett, mis sisaldab IFR lendude planeerimiseks olulist informatsiooni aktiveeritavatest aladest ja rakendatavatest piirangutest.
 
Muudatus on oluliseks etapiks meie õhuruumi kasutamise alase informatsiooni lihtsalt kättesaadavaks muutmisel ning ASM-süsteemi ConOpsiga funktsionaalsusele püstitatud lähteülesannete täitmisel.
 
AUP ja selle uuenduste avamiseks tuleb valida soovitav kuupäev, misjärel kuvatakse automaatselt ASM süsteemis LARA poolt genereeritud õhuruumi kasutusplaan. Plaanis sisaldub informatsioon avatud CDR2-marsruudisegmentidest, suletud CDR1-marsruudisegmentidest, plaani perioodil aktiveeritavatest AMC-hallatavatest aladest ning IFPS-is aktiveeritavatest piirangutest. Plaanis sisaldub eraldi alajaotus ka mitte-AMC hallatavate alade kohta, mille sisu on esialgu tühi, kuniks nende alade aktiveerimisinfo hakkab käima läbi ASM-infosüsteemi.
Informatsioon on saadav nii eesti kui inglise keeles. 
 
Lingi AUP-ni leiab aim.eans.ee lehelt : „Lennu ettevalmistus“ alammenüüst. 
 
 
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 5 / 32